Články a novinky z oboru

Proč se při cestě na dovolenou nespoléhat jen na Evropský průkaz pojištění?

Věděli jste, že Evropský průkaz pojištěnce mnohdy zdaleka nepokrývá to, co je v rozsahu cestovního pojištění? Buďte informovaní.

podrobněji 10. 02. 2016

Náš systém šetří poradcům i klientům čas

Veřejné srovnávače sice v reklamě vypadají lákavě, ale svou primitivností jsou pro poradce nepoužitelné. Doba se však mění a poradci mohou využívat k servisu klientů sofistikovaná řešení sloužící i k vytváření reziduálního příjmu. Takový od společnosti Salve Finance nabízí obchodní ředitel Petr Zapletal.

podrobněji 09. 10. 2015

Čím více využijeme, tím méně platíme

Jako spotřebitelé máme v současném světě jednu velkou výhodu, a to logicky takovou, že máme právo volby. Ačkoliv povinné ručení ukládá zákon, stále máme v ruce tyto trumfy, jelikož si lze porovnat jednotlivé pojišťovny a vybrat takovou, která nám bude nejvíce vyhovovat.

podrobněji 03. 11. 2014

Způsobili jste nehodu? Zjistěte, jak bude pojišťovna postupovat

Pokud způsobíte dopravní nehodu, rozhodně to není nic příjemného. Znamená to totiž jediné, a to fakt, že poškozený bude požadovat zaplacení škod, a to na vaší pojišťovně, u které máte uzavřeno povinné ručení.

podrobněji 31. 10. 2014

Vyždímejte ze svého povinného ručení maximum

Každý rok z našeho účtu odvedeme částku v řádech několika stovek, ale mnohem častěji v řádech několika tisíc korun. Tyto peníze směřují na účet pojišťovny, u které máme uzavřeno povinné ručení.

podrobněji 21. 10. 2014

5 důvodů, proč vybrat povinné ručení online

Pokud kupujeme auto, a to ať už nové, nebo ojeté, máme jednu povinnost, a to uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. To lze učinit přímo u prodejce, na pobočce pojišťovny, ale také online. Pojďme se tedy společně podívat, proč je právě poslední možnost tak výhodná.

podrobněji 14. 10. 2014

Víte, zda máte sjednáno skutečně nejvýhodnější pojistné ručení

Možná je to již několik let, co jste tuto pojistku sjednávali. V té době vám pravděpodobně zase tolik nezáleželo na výhodnosti, a tak nyní pátráte, zda je vaše pojištění skutečně nejvýhodnější.

podrobněji 06. 10. 2014

Co je spoluúčast, a jak souvisí se zřizovanou pojistkou?

Pokud se mluví o spoluúčasti, tak nejčastěji v souvislosti s havarijním pojištěním. Většina pojišťoven má v tomto směru nastavených několik variant, které počítají s různými výšemi dané spoluúčasti.

podrobněji 29. 09. 2014

Jsou vysoké limity povinného ručení nezbytné?

Pokud se v souvislosti s povinným ručením o něčem mluví, není to jenom cena, ale jsou to také limity plnění. Z laického pohledu se jedná o částky, které pojišťovna v případě naší nehody maximálně vyplácí. Pokud je škoda přesáhne, můžeme mít velký problém, jelikož zbytek hradíme ze své kapsy. Logicky je tedy vhodné volit raději ty vyšší, jelikož nikdo z nás neví, koho nabourá a co způsobí. Jak se na limity dívá zákon?

podrobněji 22. 09. 2014

Přechod k jiné pojišťovně může být snadný

Mít na svém voze uzavřené povinné ručení je zákonem daná povinnost, a bez jejího splnění by neměl žádný řidič vyjet na vozovky.

podrobněji 15. 09. 2014

Jaké jsou možnosti uzavření povinného ručení

O této pojistce se dnes mluví více než dost. Je to samozřejmě logické, jelikož se týká našeho vozu, a navíc je zákonem nařízena.

podrobněji 08. 09. 2014

Jak s povinným ručením ochránit i vás a vaše auto?

Pokud se mluví o povinném ručení, tedy o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je řeč o pojistce, ze které jsou vypláceny škody způsobené ostatním účastníkům nehody.

podrobněji 02. 09. 2014

Nespokojte se dlouhodobě s jednou pojišťovnou. Šetřete třeba každý rok

Povinné ručení – pojistka, kterou musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. V dnešní době samozřejmě není problémem vybírat z několika desítek pojišťoven, kdy si lze porovnat jejich ceny a vybrat tu nejlepší.

podrobněji 26. 08. 2014

Faktory, které ovlivňují cenu povinného ručení

Pokud se o něčem v souvislosti s povinným ručením hovoří nejčastěji, potom je to jistě jeho cena. Na tu má vliv hned několik možných faktorů.

podrobněji 18. 08. 2014

Pojistné podvody se nemusejí vyplatit

Mnoho lidí je v různých směrech stále vynalézavějších, a pokud se jedná o různé podvody, tak tam to platí dvojnásob. Nejčastějšími podvody jsou ty, které se týkají pojistek automobilů a různých událostí.

podrobněji 11. 08. 2014

Jak postupovat při výběru správného povinného ručení?

Nemít pojištěné auto se rozhodně nevyplatí, a to z důvodu problémů, ale i mnoha výdajů. Je proto dobré s pojistkou neotálet, a uzavřít ji ještě v den koupě. V tomto případě ale není dobrou volbou uzavírat ji ještě v autobazaru, jelikož ...

podrobněji 04. 08. 2014

Jak reagujete na změnu času vy? Statistiky pojišťoven jsou alarmující

Změna času je něco, co nás postihuje hned dvakrát do roka. Zatímco podzimní změnu mnoho lidí uvítá, jelikož má možnost spát o hodinu navíc, s tou jarní změnou přicházejí četné problémy.

podrobněji 31. 03. 2014

Také rádi vyřídíte mnoho věcí po telefonu? Operátorky jsou vám k dispozici

Při sjednávání pojištění, nebo v případě potřeby vyhledání různých odpovědí není vždy nutné bezpodmínečně procházet celý náš web. Ačkoliv všechny informace obsahuje, ne každý je chce nutně vyhledávat, a číst je...

podrobněji 10. 03. 2014

Bonus a malus – co vlastně znamenají a jaký aktuálně mám?

V souvislosti s povinným ručením se často hovoří o takzvaném bonusu. O něm většina řidičů ví, a vyjadřuje určitou procentuelní hodnotu, o kterou je následně ponižována cena povinného ručení.

podrobněji 14. 02. 2014

Tuzemské zdravotní pojištění v zahraničí nepomůže

Do zahraničí se vydává mnoho z nás. A to ať už na dovolené, za zábavou, za sportem, nebo třeba v rámci nákupů či poznávacích zájezdů.

podrobněji 27. 01. 2014

Změna občanského zákoníku se dotkne i povinného ručení

Rok 2014 znamená pro celou řadu lidí jistě mnoho různých změn. Ty se týkají například nákupů či občanských práv, ale významně se dotknou i všech motoristů.

podrobněji 13. 01. 2014

Vánoční čas je nejenom ve znamení tradic, ale i velkého shonu. A to hlavně na silnicích

Vánoční svátky se pomalu ale jistě blíží, a tak mnoho lidí usedá za volant ve snaze nakoupit vánoční dárky, potraviny a řadu dalších věcí ...

podrobněji 09. 12. 2013

Termín pro výměnu řidičských průkazů se krátí

Pro mnoho lidí je jejich řidičský průkaz naprostou nezbytností, jelikož auto je doslova jejich druhým domovem. Po prvním lednu roku 2014 ...

podrobněji 04. 12. 2013

Měli jste nehodu? Nezapomeňte na její podrobný popis

Od poslední právní úpravy není nutné volat k nehodě policii, pokud se jedná o menší škodu, do 100 000 Kč, nebo pokud nedošlo ke zranění účastníků. S tím však souvisí nejenom vyplňování formulářů o dopravní nehodě, ale hlavně její kompletní popis. A věřte, že v tomto ohledu jsou mnozí lidé velice kreativní. Přitom jde pouze o jejich snahu popsat veškeré okolnosti přesně tak, jak k nim před nehodou a během dní došlo. Pojišťovny se tak často setkávají s popisy přibrzdění kvůli opalující-se slečně – a to včetně přiložení její fotografie, nebo popisem, kdy si řidič spletl dvůr, do kterého zajíždí, a naboural do stromu.

podrobněji 25. 11. 2013

Správná volba produktu povinného ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení, je typ pojistky, bez které se neobejde žádný vlastník vozidla. Ačkoliv o tomto pojišťovacím produktu mluvíme většinou obecně, může mít u každé pojišťovny zcela konkrétní podobu. Samozřejmě, že se lidé při výběru ohlížejí hlavně na cenu – na tom není nic špatného, ale měli by se přitom ohlížet i na to, kolik za své peníze dostanou. Každý kdo chce cenu zohledňovat, měl by vybírat to nejlepší povinné ručení v poměru cena/výkon.

podrobněji 18. 11. 2013

Povinnost zimních pneumatik je tady

Stejně jako každý rok, i nyní, od 1.11., mají řidiči povinnost mít na svém voze zimní pneumatiky. Tedy abychom byli konkrétní, zákon je v tomto ohledu poměrně benevolentní, a tak není nutné je mít na svém voze vždy a za všech okolností. Zohledňuje především situace, kdy je vozovka pokrytá souvislou vrstvou sněhu, kdy je právě zimní obutí povinné, jinak by řidič neměl vyjíždět, a pokud tak skutečně učiní, může riskovat nejenom pokutu, ale také nehodu. Jak je totiž velmi dobře známo, letní pneumatiky ztrácejí právě na sněhu téměř většinu své přilnavosti.

podrobněji 01. 11. 2013

Mějte svůj majetek v bezpečí

Každý, ať už bydlí v domě nebo v bytě, má ve svém domě řadu věcí, které mají určitou hodnotu, a tak by mělo být jeho cílem je samozřejmě co nejvíce ochránit. V tomto ohledu sice mohou pomoci různé bezpečnostní systémy, ale ne vždy přinesou požadovaný efekt. Tím nejdůležitějším je totiž to, abyste za případný ukradený, nebo třeba i poškozený majetek dostali zpět především finanční prostředky, díky kterým si tak budete moci nové vybavení koupit. A právě to je výhoda pojištění majetku, se kterým souvisí i oblíbené pojištění domácnosti.

podrobněji 22. 10. 2013

Střet se zvěří není ničím výjimečným

Podzim je tu, a to je každoročně zvýšené období střetů automobilů se zvěří. Během zimy se tento počet ještě navýší. Důvody jsou jednoduché, a to, že zvěř mnohem častěji přechází silniční tahy, jelikož aktivněji hledá potravu. Zvláště nebezpečné mohou být střety s větším zvířetem, které se vlivem nárazu dokáže vymrštit, a doslova zlikvidovat celý váš vůz. Proto byste na to měli brát ohled nejenom během jízdy, ale i než vyjedete – a to volbou vhodné pojistky, díky které se nemusíte případného střetu bát – tedy alespoň z hlediska financí za opravu poškozeného vozu.

podrobněji 15. 10. 2013

Autoškoly hodlají zdražovat – důvodem je povinné ručení

Jenom málokdo by čekal, že avizované zdražení povinného ručení se dotkne i oblasti autoškol, kde se budoucí zájemci o řízení učí základy toho, jak automobil zvládnout a stát se dobrým účastníkem silničního provozu. Na druhou stranu je tato situace logická, jelikož s vyšší cenou povinného ručení se autoškole zvyšují náklady. Přitom to není vždy nezbytné.

podrobněji 01. 10. 2013

ÚOHS povolil převzetí Global Assistance Kooperatinou

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil pojišťovně Kooperativa převzetí společnosti Global Assistance. Ta se zabývá především poskytováním asistenčních služeb, tedy technickou asistencí pro motorová vozidla i domácnosti, zdravotní asistencí či právní asistencí. Kooperativa tak získá nad Global Assistance výlučnou kontrolu.

podrobněji 18. 07. 2013

Tři případy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti - 3. díl

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám poslední, třetí typ vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

podrobněji 21. 05. 2013

Tři případy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti - 2. díl

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám druhý případ vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

podrobněji 13. 05. 2013

Tři případy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti - 1. díl

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

podrobněji 25. 04. 2013

Objem nepojištěných škod se meziročně snížil na polovinu

V minulém roce způsobili motoristé ve vozidlech bez povinného ručení 3 133 škod v celkové hodnotě 144 mil. Kč. Počet nepojištěných vozidel klesl ke konci roku 2012 na 595,5 tis.

podrobněji 23. 04. 2013

Čeští řidiči odkládají výměnu poškozeného čelního skla, hrozí jim pokuty i zákaz jízdy

Výměnu prasklého čelního skla odkládá 74 % řidičů. Ukázal to výzkum společnosti GE Money Auto. Pojištění čelního skla mají podle výzkumu sjednané jen 4 řidiči z 10, a tak výměnu často odkládají. Bez uzavřeného pojištění si totiž nové sklo musejí většinou zaplatit sami.

podrobněji 17. 04. 2013

Allianz nabízí pojištění proti krádeži vozidla zdarma

Allianz pojišťovna připravila na jaro dvě speciální nabídky k povinnému ručení.

podrobněji 20. 03. 2013

Pojistovny obiraji lidi, ale tomu je konec!

Velmi podobných 3 602 případů eviduje od svého loňského založení Kancelář pro ochranu práv poškozených. Všechny se shodně týkaly výplaty náhrady škody při dopravní nehodě z povinného ručení viníka.

podrobněji 19. 03. 2013

Havarijní pojištění vozidel zdražuje

Průměrná cena havarijní pojistky nejprodávanějšího českého vozu Škoda Octavia se dle údajů Českého statistického úřadu v únoru meziměsíčně zvýšila o 10,5 % na 17 tisíc Kč ročně. Vedle povinného ručení tak citelně zdražuje rovněž havarijní pojištění.

podrobněji 15. 03. 2013

Nová daň zdraží pojištění auta

Každý majitel auta v ČR od příštího roku přispěje 3 % z povinného ručení hasičům na výjezdy k nehodám.

podrobněji 12. 03. 2013

Pět nehod, kdy vám pojišťovna nezaplatí, i když je auto pojištěné - 5. díl

Dnes končíme s naším seriálem příkladů nehod, kdy pojišťovna odmítne škodu uhradit.

podrobněji 25. 02. 2013

Slavia pojišťovna loni pojistila nejvíce automobilů ve své historii

A je tu další příklad nehody, kdy pojišťovna odmítne škodu uhradit.

podrobněji 18. 02. 2013

Pět nehod, kdy vám pojišťovna nezaplatí, i když je auto pojištěné - 4. díl

Pokračujeme dalším příkladem nehody, kdy pojišťovna odmítne škodu uhradit.

podrobněji 18. 02. 2013

Pojišťovny odhalily podvody za více než miliardu Kč

Členské pojišťovny České asociace pojišťoven prověřily v roce 2012 přes 6 tisíc pojistných událostí a prokázaly pojistné podvody za více než 1,064 miliardy Kč. Celková hodnota prokázaných podvodů tak meziročně vzrostla o 27 %. Počet šetřených případů přitom poklesl o 8 %. Největší nárůst zaznamenal segment pojištění majetku a odpovědnosti, kde hodnota prokázaných podvodů vzrostla o 30 % a přesáhla 560 milionů Kč.

podrobněji 12. 02. 2013

Pět nehod, kdy vám pojišťovna nezaplatí, i když je auto pojištěné - 3. díl

A je tu další příklad nehody, kdy pojišťovna odmítne škodu uhradit.

podrobněji 11. 02. 2013

8 z 10 Čechů preferuje penzijní připojištění

Celých 80 % Čechů vidí jako stěžejní nástroj svého zajištění na stáří penzijní připojištění.

podrobněji 11. 02. 2013

Pět nehod, kdy vám pojišťovna nezaplatí, i když je auto pojištěné - 2. díl

Přinášíme Vám další příklad nehody, kdy pojišťovna odmítne škodu uhradit.

podrobněji 04. 02. 2013

Z pojišťoven lze často vymoci zaplacení celé opravy auta

Motoristé, kterým někdo naboural auto, často doplácejí tisíce korun na amortizaci. Pojišťovny jim totiž nezaplatí celou opravu s tvrzením, že auto je opotřebované a nové díly ho zhodnotily. Jenže toto škrtání plnění bývá v mnoha případech protiprávní.

podrobněji 04. 02. 2013

Pět nehod, kdy vám pojišťovna nezaplatí, i když je auto pojištěné - 1. díl

Mnoho řidičů si myslí, že sjednáním povinného ručení či havarijní pojistky jsou pojišťovnou plně "krytí" a v případě nehody se kromě spoluúčasti nemusejí na náhradách nijak finančně podílet.

podrobněji 28. 01. 2013

Deset nejčastějších dotazů k povinnému ručení

Na co si dát pozor u povinného ručení?

podrobněji 21. 01. 2013

Povinné ručení v Čechách? Zatím jedno z nejlevnějších v celé Evropě

Čeští řidiči platí na pojistném za povinné ručení oproti kolegům z jiných zemí Evropské unie o dost méně. Česko se tak drží na špici žebříčku levného povinného ručení, což se ale má bohužel brzy změnit. Poskytovatelé povinného ručení plánují zdražování.

podrobněji 18. 12. 2012

AXA získala licenci pro účast v reformovaném třetím pilíři penzijního systému

AXA penzijní fond získal od ČNB licenci pro založení penzijní společnosti a provozování transformovaného fondu. Od ledna 2013 tak může AXA penzijní společnost v rámci třetího pilíře nabízet nové doplňkové penzijní spoření. Zároveň bude v transformačním fondu spravovat majetek klientů s původním penzijním připojištěním. To si lze sjednat nejpozději do konce listopadu letošního roku.

podrobněji 20. 11. 2012

Zlaté euro: Penzijní připojištění roku 2012

V rámci 3. ročníku soutěže Zlaté euro byly dnes vyhlášeny výsledky kategorie „Penzijní připojištění“.

podrobněji 11. 09. 2012

Pokuty za neplacení povinného ručení

Ačkoliv všichni vědí, že platit pojištění vozidla je povinnost daná zákonem, mnoho majitelů vozidel se i přesto placení zákonného pojištění vyhýbá.

podrobněji 06. 09. 2012

Z rozhodnutí Evropského soudu budou mít ženy životní pojištění až o 80 % dražší

Od 21. prosince budou muset ženy platit za životní pojištění stejně jako muži. V praxi to bude znamenat, že v některých případech se zdraží pojistka pro ženy až o osmdesát procent. Nezohledňovat rozdílnost v rizikovosti mezi muži a ženami při uzavírání pojistek uložil pojišťovnám Evropský soudní dvůr.

podrobněji 03. 09. 2012

V době, kdy trh s pojištěním aut stagnuje, se Allianz v havarijním pojištění přehoupla přes 200 tisíc smluv

Počet smluv na havarijní pojištění u Allianz pojišťovny v srpnu poprvé v historii překonal 200 tisíc. Pro lepší porovnání - před dvěma roky měl v tomto segmentu český zástupce největšího motoristického pojistitele na světě 150 tisíc smluv. Vzrůstající zájem o autopojištění u Allianz signalizuje také to, že se u ní pojišťuje více než 25 procent všech nově prodaných vozidel v České republice, což vysoce převyšuje průměr trhu.

podrobněji 30. 08. 2012

Nejčastější chyby, kterých se Češi dopouštějí v pojištění domácnosti

Stačí pár minut a můžete mít svůj byt či dům vyplavený, zničený ohněm či dokonale vybílený zloději. Při likvidaci pojistné události pak řada lidí zjišťuje, že svou domácnost nemá pojištěnou dobře. Chybuje v tom zhruba třetina rodin. Lidé si stále pletou pojištění domácnosti s pojištěním nemovitosti. Vybrali jsme nejčastější chyby, kterých se Češi v pojištění domácnosti dopouštějí.

podrobněji 03. 08. 2012

Pojištění proti dopravním pokutám získají řidiči k povinnému ručení zdarma

Slavia pojišťovna již od roku 2009 nabízí jako jediná na českém trhu pojištění proti dopravním pokutám Kryštof. Nastavení tohoto pojistného produktu vyvrátilo počáteční námitky, že jde o neetické pojištění, které podporuje piráty silnic. Na pojistné plnění totiž nemají nárok ti, kteří způsobí velmi závažný dopravní přestupek či dopravní nehodu, ani ti, kteří úmyslně hřeší drobnými přestupky jakým je například špatné parkování. U každého přestupku je zároveň nastavena spoluúčast 2000 Kč, pojištění proto pomůže minimalizovat finanční ztrátu způsobenou například náhodným přehlédnutím dopravní značky, či neúmyslnou neopakovanou chybou.

podrobněji 11. 07. 2012

Růst nákladů na škody na zdraví z dopravních nehod

Policie ČR za prvních pět měsíců letošního roku šetřila 31 824 nehod. Na silnicích zemřelo 247 osob a 1 106 osob bylo zraněno těžce, což je druhý nejnižší údaj od roku 1990, přesto se očekává, že náklady pojišťoven na škody na zdraví nadále porostou.

podrobněji 04. 07. 2012