Tuzemské zdravotní pojištění v zahraničí nepomůže

27.01.2014

Do zahraničí se vydává mnoho z nás. A to ať už na dovolené, za zábavou, za sportem, nebo třeba v rámci nákupů či poznávacích zájezdů. Přesto, že lidé poměrně rádi a poměrně často cestují, je až s podivem, jak zanedbávají jednu významnou věc, a to je uzavření cestovního pojištění. To je dáno hned dvěma aspekty, a to jak neznalostí, tak snahou ušetřit. V tomto případě však na velmi nesprávném místě, jelikož většinu léčebných výloh si v zahraničí musíme zaplatit z vlastní kapsy.

I banální zákrok může být drahý

Mnozí zkrátka spoléhají na to, že jedou pouze za památkami či nákupy, a tak se jim jenom těžko může něco stát. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné, a například obyčejný vyvrtnutý kotník může být důvod k vyhledání lékařské pomoci. Zde má vše poměrně jasný scénář, a to vyšetření s následným vystavením účtu. A zde nastává onen rozdíl. Zatímco za člověka s platně uzavřeným cestovním pojištění zaplatí vše pojišťovna, ten nepojištěný platí z vlastní kapsy. A rozhodně je dobré počítat s tím, že desetitisícové částky nemusí být výjimkou. Vždy samozřejmě záleží na konkrétním zákroku, ale ceník jich samotný je o mnoho vyšší, než u nás. Nehledě na to, že stát se může opravdu cokoliv – úraz hlavy, slepé střevo, autonehoda. A to nejenom v cílové destinaci, ale i při cestě do ní. Stačí být pár kilometrů za hranicemi, a problém je na světě.

Cestovní pojištění má i další výhody

S cestami do zahraničí samozřejmě nesouvisí jenom to, že můžete ublížit sami sobě, ale svou neopatrností můžete ublížit i lidem, nebo poškodit jejich majetek. I tento aspekt lze v rámci cestovní pojistky zohlednit. Jedná se o pojištění odpovědnosti, které je často lidově nazýváno jako „pojistka na blbost“, a rozhodně pár jednotlivých korun, kterými je účtována, stojí za to, být v bezpečí i v této oblasti. Sami se na našem webu můžete přesvědčit, že ceny pojistek nejsou ničím, co by váš rozpočet narušilo. Ceny se totiž mohou pohybovat od jednotek, po několik desítek korun na jeden den.

Ztracené zavazadlo? Nic neobvyklého

V souvislosti s cestovním pojištěním je nutné zmínit i poslední možnost. Tou je pojištění i vašich zavazadel, například v případě krádeže, nebo v případě toho, že se vám zkrátka na letišti ztratí. A rozhodně se nejedná o nízkou pravděpodobnost, jelikož za každý rok se ztratí i několik desítek milionů zavazadel a tak je dobré vědět, že za to vaše dostanete alespoň finanční kompenzaci.

Takže si to shrňme: Za minimální částku získáte pojištění léčebných výloh, pojištění případné škody, kterou způsobíte jiným, i pojištění vašeho zavazadla. To vše s možností vyhledat si na našem portálu tu nejlevnější pojišťovnu, a vše uzavřít online, z pohodlí vašeho domova. A ona pojistka, vám může ušetřit desetitisícové i stotisícové náklady.

Zdroj: SalvePojisteni.cz