V době, kdy trh s pojištěním aut stagnuje, se Allianz v havarijním pojištění přehoupla přes 200 tisíc smluv

30.08.2012

Počet smluv na havarijní pojištění u Allianz pojišťovny v srpnu poprvé v historii překonal 200 tisíc. Pro lepší porovnání - před dvěma roky měl v tomto segmentu český zástupce největšího motoristického pojistitele na světě 150 tisíc smluv. Vzrůstající zájem o autopojištění u Allianz signalizuje také to, že se u ní pojišťuje více než 25 procent všech nově prodaných vozidel v České republice, což vysoce převyšuje průměr trhu.

„Když jsme před dvěma roky představovali zbrusu nové povinné ručení, obsahující i rizika, která dříve bývala výhradně součástí havarijního pojištění, lidé se nás často ptali, zda si tímto způsobem u své „havárky“ obrazně řečeno nepodřezáváme větev,“ vzpomíná ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny Pavel Prokš. „Současná statistika je však jasnou odpovědí. S našim povinným ručením už jezdí více než 700 tisíc motoristů a téměř 30 procent z nich má u nás rovněž pojištění havarijní,“ říká Prokš a dodává, že nárůst za poslední dva roky vykazuje jak retail, tak i leasing a flotily.

Havarijní pojištění Allianz si motoristé mohou vybrat ze tří variant – Normal, Optimal a Exkluziv a majitelé vozidel si tak mohou vybrat mezi tím, zda chtějí mít krytou kromě řady jiných rizik pouze krádež, nebo také havárii či dokonce v rámci tzv. pojištění GAP jistotu, že budou mít peníze na pořízení nového vozidla. Právě tato pojistka představuje pro mnoho řidičů velkou motivaci ke sjednání havarijního pojištění, neboť s ní získají úhradu rozdílu mezi novou a tržní cenou a také úhradu spoluúčasti z havarijního pojištění.

Allianz kromě standardního havarijního pojištění motoristům umožňuje využít i tzv. Havarijní pojištění SEZÓNA. „Pokud nevyužívají vozidlo po celý rok, mohou si zvolit jen ty měsíce, ve kterých nepotřebují krytí rizika havárie. Škody na autech přitom Allianz plní v nových cenách náhradních dílů,“ doplňuje Prokš.

V celém světě je Allianz největším pojistitelem vozidel, smlouvu s ní má uzavřeno přes 50 milionů motoristů a je současně největší pojišťovnou v rámci neživotního pojištění, do kterého patří i povinné ručení a havarijní pojištění.

Zdroj: www.allianz.cz