Články : Pojištění nemovitosti

Mějte svůj majetek v bezpečí

Každý, ať už bydlí v domě nebo v bytě, má ve svém domě řadu věcí, které mají určitou hodnotu, a tak by mělo být jeho cílem je samozřejmě co nejvíce ochránit. V tomto ohledu sice mohou pomoci různé bezpečnostní systémy, ale ne vždy přinesou požadovaný efekt. Tím nejdůležitějším je totiž to, abyste za případný ukradený, nebo třeba i poškozený majetek dostali zpět především finanční prostředky, díky kterým si tak budete moci nové vybavení koupit. A právě to je výhoda pojištění majetku, se kterým souvisí i oblíbené pojištění domácnosti.

podrobněji 22. 10. 2013

Tři případy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti - 3. díl

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám poslední, třetí typ vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

podrobněji 21. 05. 2013

Tři případy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti - 2. díl

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám druhý případ vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

podrobněji 13. 05. 2013

Tři případy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti - 1. díl

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

podrobněji 25. 04. 2013

Pojišťovny odhalily podvody za více než miliardu Kč

Členské pojišťovny České asociace pojišťoven prověřily v roce 2012 přes 6 tisíc pojistných událostí a prokázaly pojistné podvody za více než 1,064 miliardy Kč. Celková hodnota prokázaných podvodů tak meziročně vzrostla o 27 %. Počet šetřených případů přitom poklesl o 8 %. Největší nárůst zaznamenal segment pojištění majetku a odpovědnosti, kde hodnota prokázaných podvodů vzrostla o 30 % a přesáhla 560 milionů Kč.

podrobněji 12. 02. 2013

Nejčastější chyby, kterých se Češi dopouštějí v pojištění domácnosti

Stačí pár minut a můžete mít svůj byt či dům vyplavený, zničený ohněm či dokonale vybílený zloději. Při likvidaci pojistné události pak řada lidí zjišťuje, že svou domácnost nemá pojištěnou dobře. Chybuje v tom zhruba třetina rodin. Lidé si stále pletou pojištění domácnosti s pojištěním nemovitosti. Vybrali jsme nejčastější chyby, kterých se Češi v pojištění domácnosti dopouštějí.

podrobněji 03. 08. 2012