Články : Povinné ručení

Vyždímejte ze svého povinného ručení maximum

Každý rok z našeho účtu odvedeme částku v řádech několika stovek, ale mnohem častěji v řádech několika tisíc korun. Tyto peníze směřují na účet pojišťovny, u které máme uzavřeno povinné ručení.

podrobněji 21. 10. 2014

5 důvodů, proč vybrat povinné ručení online

Pokud kupujeme auto, a to ať už nové, nebo ojeté, máme jednu povinnost, a to uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. To lze učinit přímo u prodejce, na pobočce pojišťovny, ale také online. Pojďme se tedy společně podívat, proč je právě poslední možnost tak výhodná.

podrobněji 14. 10. 2014

Víte, zda máte sjednáno skutečně nejvýhodnější pojistné ručení

Možná je to již několik let, co jste tuto pojistku sjednávali. V té době vám pravděpodobně zase tolik nezáleželo na výhodnosti, a tak nyní pátráte, zda je vaše pojištění skutečně nejvýhodnější.

podrobněji 06. 10. 2014

Jsou vysoké limity povinného ručení nezbytné?

Pokud se v souvislosti s povinným ručením o něčem mluví, není to jenom cena, ale jsou to také limity plnění. Z laického pohledu se jedná o částky, které pojišťovna v případě naší nehody maximálně vyplácí. Pokud je škoda přesáhne, můžeme mít velký problém, jelikož zbytek hradíme ze své kapsy. Logicky je tedy vhodné volit raději ty vyšší, jelikož nikdo z nás neví, koho nabourá a co způsobí. Jak se na limity dívá zákon?

podrobněji 22. 09. 2014

Přechod k jiné pojišťovně může být snadný

Mít na svém voze uzavřené povinné ručení je zákonem daná povinnost, a bez jejího splnění by neměl žádný řidič vyjet na vozovky.

podrobněji 15. 09. 2014

Jaké jsou možnosti uzavření povinného ručení

O této pojistce se dnes mluví více než dost. Je to samozřejmě logické, jelikož se týká našeho vozu, a navíc je zákonem nařízena.

podrobněji 08. 09. 2014

Nespokojte se dlouhodobě s jednou pojišťovnou. Šetřete třeba každý rok

Povinné ručení – pojistka, kterou musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. V dnešní době samozřejmě není problémem vybírat z několika desítek pojišťoven, kdy si lze porovnat jejich ceny a vybrat tu nejlepší.

podrobněji 26. 08. 2014

Faktory, které ovlivňují cenu povinného ručení

Pokud se o něčem v souvislosti s povinným ručením hovoří nejčastěji, potom je to jistě jeho cena. Na tu má vliv hned několik možných faktorů.

podrobněji 18. 08. 2014

Jak postupovat při výběru správného povinného ručení?

Nemít pojištěné auto se rozhodně nevyplatí, a to z důvodu problémů, ale i mnoha výdajů. Je proto dobré s pojistkou neotálet, a uzavřít ji ještě v den koupě. V tomto případě ale není dobrou volbou uzavírat ji ještě v autobazaru, jelikož ...

podrobněji 04. 08. 2014

Bonus a malus – co vlastně znamenají a jaký aktuálně mám?

V souvislosti s povinným ručením se často hovoří o takzvaném bonusu. O něm většina řidičů ví, a vyjadřuje určitou procentuelní hodnotu, o kterou je následně ponižována cena povinného ručení.

podrobněji 14. 02. 2014

Změna občanského zákoníku se dotkne i povinného ručení

Rok 2014 znamená pro celou řadu lidí jistě mnoho různých změn. Ty se týkají například nákupů či občanských práv, ale významně se dotknou i všech motoristů.

podrobněji 13. 01. 2014

Měli jste nehodu? Nezapomeňte na její podrobný popis

Od poslední právní úpravy není nutné volat k nehodě policii, pokud se jedná o menší škodu, do 100 000 Kč, nebo pokud nedošlo ke zranění účastníků. S tím však souvisí nejenom vyplňování formulářů o dopravní nehodě, ale hlavně její kompletní popis. A věřte, že v tomto ohledu jsou mnozí lidé velice kreativní. Přitom jde pouze o jejich snahu popsat veškeré okolnosti přesně tak, jak k nim před nehodou a během dní došlo. Pojišťovny se tak často setkávají s popisy přibrzdění kvůli opalující-se slečně – a to včetně přiložení její fotografie, nebo popisem, kdy si řidič spletl dvůr, do kterého zajíždí, a naboural do stromu.

podrobněji 25. 11. 2013

Správná volba produktu povinného ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení, je typ pojistky, bez které se neobejde žádný vlastník vozidla. Ačkoliv o tomto pojišťovacím produktu mluvíme většinou obecně, může mít u každé pojišťovny zcela konkrétní podobu. Samozřejmě, že se lidé při výběru ohlížejí hlavně na cenu – na tom není nic špatného, ale měli by se přitom ohlížet i na to, kolik za své peníze dostanou. Každý kdo chce cenu zohledňovat, měl by vybírat to nejlepší povinné ručení v poměru cena/výkon.

podrobněji 18. 11. 2013

Střet se zvěří není ničím výjimečným

Podzim je tu, a to je každoročně zvýšené období střetů automobilů se zvěří. Během zimy se tento počet ještě navýší. Důvody jsou jednoduché, a to, že zvěř mnohem častěji přechází silniční tahy, jelikož aktivněji hledá potravu. Zvláště nebezpečné mohou být střety s větším zvířetem, které se vlivem nárazu dokáže vymrštit, a doslova zlikvidovat celý váš vůz. Proto byste na to měli brát ohled nejenom během jízdy, ale i než vyjedete – a to volbou vhodné pojistky, díky které se nemusíte případného střetu bát – tedy alespoň z hlediska financí za opravu poškozeného vozu.

podrobněji 15. 10. 2013

Autoškoly hodlají zdražovat – důvodem je povinné ručení

Jenom málokdo by čekal, že avizované zdražení povinného ručení se dotkne i oblasti autoškol, kde se budoucí zájemci o řízení učí základy toho, jak automobil zvládnout a stát se dobrým účastníkem silničního provozu. Na druhou stranu je tato situace logická, jelikož s vyšší cenou povinného ručení se autoškole zvyšují náklady. Přitom to není vždy nezbytné.

podrobněji 01. 10. 2013

Objem nepojištěných škod se meziročně snížil na polovinu

V minulém roce způsobili motoristé ve vozidlech bez povinného ručení 3 133 škod v celkové hodnotě 144 mil. Kč. Počet nepojištěných vozidel klesl ke konci roku 2012 na 595,5 tis.

podrobněji 23. 04. 2013

Čeští řidiči odkládají výměnu poškozeného čelního skla, hrozí jim pokuty i zákaz jízdy

Výměnu prasklého čelního skla odkládá 74 % řidičů. Ukázal to výzkum společnosti GE Money Auto. Pojištění čelního skla mají podle výzkumu sjednané jen 4 řidiči z 10, a tak výměnu často odkládají. Bez uzavřeného pojištění si totiž nové sklo musejí většinou zaplatit sami.

podrobněji 17. 04. 2013

Allianz nabízí pojištění proti krádeži vozidla zdarma

Allianz pojišťovna připravila na jaro dvě speciální nabídky k povinnému ručení.

podrobněji 20. 03. 2013

Nová daň zdraží pojištění auta

Každý majitel auta v ČR od příštího roku přispěje 3 % z povinného ručení hasičům na výjezdy k nehodám.

podrobněji 12. 03. 2013

Z pojišťoven lze často vymoci zaplacení celé opravy auta

Motoristé, kterým někdo naboural auto, často doplácejí tisíce korun na amortizaci. Pojišťovny jim totiž nezaplatí celou opravu s tvrzením, že auto je opotřebované a nové díly ho zhodnotily. Jenže toto škrtání plnění bývá v mnoha případech protiprávní.

podrobněji 04. 02. 2013

Povinné ručení v Čechách? Zatím jedno z nejlevnějších v celé Evropě

Čeští řidiči platí na pojistném za povinné ručení oproti kolegům z jiných zemí Evropské unie o dost méně. Česko se tak drží na špici žebříčku levného povinného ručení, což se ale má bohužel brzy změnit. Poskytovatelé povinného ručení plánují zdražování.

podrobněji 18. 12. 2012

Pokuty za neplacení povinného ručení

Ačkoliv všichni vědí, že platit pojištění vozidla je povinnost daná zákonem, mnoho majitelů vozidel se i přesto placení zákonného pojištění vyhýbá.

podrobněji 06. 09. 2012

Pojištění proti dopravním pokutám získají řidiči k povinnému ručení zdarma

Slavia pojišťovna již od roku 2009 nabízí jako jediná na českém trhu pojištění proti dopravním pokutám Kryštof. Nastavení tohoto pojistného produktu vyvrátilo počáteční námitky, že jde o neetické pojištění, které podporuje piráty silnic. Na pojistné plnění totiž nemají nárok ti, kteří způsobí velmi závažný dopravní přestupek či dopravní nehodu, ani ti, kteří úmyslně hřeší drobnými přestupky jakým je například špatné parkování. U každého přestupku je zároveň nastavena spoluúčast 2000 Kč, pojištění proto pomůže minimalizovat finanční ztrátu způsobenou například náhodným přehlédnutím dopravní značky, či neúmyslnou neopakovanou chybou.

podrobněji 11. 07. 2012