Autoškoly hodlají zdražovat – důvodem je povinné ručení

01.10.2013

Jenom málokdo by čekal, že avizované zdražení povinného ručení se dotkne i oblasti autoškol, kde se budoucí zájemci o řízení učí základy toho, jak automobil zvládnout a stát se dobrým účastníkem silničního provozu. Na druhou stranu je tato situace logická, jelikož s vyšší cenou povinného ručení se autoškole zvyšují náklady. Přitom to není vždy nezbytné.

Jste-li provozovatel autoškoly, a z důvodu zachování vašeho příjmu o zdražení uvažujete také, zkuste nejprve vyhledat lepší pojistku – náš srovnávač vám k tomu pomůže. Rázem se totiž ze situace, kdy vás bude stát povinné ručení více, dostanete do situace, kdy vás může stát mnohem méně, než je tomu nyní. A výsledkem bude to, že nejenom nemusíte zdražovat, ale budete mít i větší zisk. A samozřejmě i více zákazníků, jelikož není žádnou novinkou, že právě podle ceny kurzu se většina lidí rozhoduje. Možnost srovnání povinného ručení tu však není pouze pro majitele autoškol, ale pro každého řidiče – i začínajícího. A pokud zaplatí za kurz v příštím roce více, může se snažit v jiných oblastech šetřit – třeba tím, že si na své auto uzavře nejlevnější pojistku, ke které mu dopomůže právě náš srovnávač.

Dle aktuálně dostupných údajů by se zmíněné zdražení autoškol mělo dotknout většiny, která na našem trhu působí. První odhady jdou ruku v ruce s informací o zdražování povinného ručení, a odhadují se na zhruba 10%. Znamená to, že kurz stojící aktuálně okolo 9 000 Kč by zdražil o necelou tisícikorunu. A to už je pro mnohé velmi citelný výdaj. Mělo by být tedy jak v zájmu majitelů autoškol, aby se své náklady snažili snížit, a získali tak mnohem levnější pojistky, než mají nyní. Stejné kroky by měli učinit i ti, kteří řidičský průkaz úspěšně získali a koupili si vlastní vůz. Ani za něho nemusí povinné ručení platit v astronomických částkách.

Porovnejte si nezávazně ceny povinného ručení na vaše automobily.

Zdroj: SalvePojisteni.cz