Střet se zvěří není ničím výjimečným

15.10.2013

Podzim je tu, a to je každoročně zvýšené období střetů automobilů se zvěří. Během zimy se tento počet ještě navýší. Důvody jsou jednoduché, a to, že zvěř mnohem častěji přechází silniční tahy, jelikož aktivněji hledá potravu. Zvláště nebezpečné mohou být střety s větším zvířetem, které se vlivem nárazu dokáže vymrštit, a doslova zlikvidovat celý váš vůz. Proto byste na to měli brát ohled nejenom během jízdy, ale i než vyjedete – a to volbou vhodné pojistky, díky které se nemusíte případného střetu bát – tedy alespoň z hlediska financí za opravu poškozeného vozu.

Jelikož fungujeme jako srovnávač pojištění, můžeme vám v tomto ohledu aktivně pomoci, kdy vám nabídneme možnost zvolit si výhodné připojištění právě proti této situaci. Ta totiž u mnohých pojistek není přirozenou součástí, a to i přesto, že tato situace není nijak ojedinělou, a škody se dle informací jednotlivých pojišťoven šplhají k desítkám milionů. I proto není radno případný střet podceňovat, jelikož zvolená levná pojistka vám může doslova ušetřit až několik desítek tisíc korun. I proto se většina řidičů právě pro toto připojištění rozhodne, a právě náš portál na uzavření využije – má totiž jistotu toho co hledá, a to je právě nízká cena.

Pokud patříte mezi řidiče, kteří si myslí, že se jim tato situace vyhne, je dobré si připomenout loňské podzimní a zimní období. Pro žádného aktivního řidiče rozhodně nebyla výjimkou situace, kdy mu na vozovku nečekaně skočila srna, či dokonce divočák. Ačkoliv v loňském roce to dopadlo dobře, málokdo může odhadnout, že v roce letošním by stejná situace dopadla naprosto stejně. Ostatně právě na podobné situace upozorňují nejenom dopravní značky, ale i řada kampaní, které mají řidiče před touto situací varovat. Ale ne vždy se jí každý dokáže aktivně vyhnout. Někdy je zkrátka nevyhnutelná, a potom je člověk rád, že je pojištěn – tedy jeho vůz.

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit na povinném ručení díky porovnání pojišťoven online zde.

Zdroj: SalvePojisteni.cz