Správná volba produktu povinného ručení

18.11.2013

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení, je typ pojistky, bez které se neobejde žádný vlastník vozidla. Ačkoliv o tomto pojišťovacím produktu mluvíme většinou obecně, může mít u každé pojišťovny zcela konkrétní podobu. Samozřejmě, že se lidé při výběru ohlížejí hlavně na cenu – na tom není nic špatného, ale měli by se přitom ohlížet i na to, kolik za své peníze dostanou. Každý kdo chce cenu zohledňovat, měl by vybírat to nejlepší povinné ručení v poměru cena/výkon.

Tím nejdůležitějším jsou především limity povinného ručení. Jedná se o maximální finanční částky, které jsou v případě nehody propláceny poškozeným. Pokud jsou malé, musí řidič doplatit zbytek z vlastní kapsy. A nejenom že se z těchto částek hradí škody na vozidlech, ale i škody na zdraví – a to třeba i vaší rodiny, která s vámi cestovala, a vy jste jim svou nehodou způsobili zranění. Malé limity potom mohou způsobit to, že vaše vlastní rodina nedostane peníze, na které má nárok.

Další důležitou kapitolou jsou asistenční služby. Ačkoliv mnoho řidičů je nevyužívá, v celkové ceně pojistného jsou zanedbatelnou částkou, a při první nutnosti odtahu nebo pomoci na silnici určitě oceníte, že je máte. Zvláště, pokud se vám porucha stane v zahraničí, kde jsou ceny za případný odtah astronomické. S asistenčními službami může souviset také pomoc při nehodě, nebo pojištění čelního skla. Opět se jedná o minimální příplatky, které jsou v konečném důsledku dobrou investicí. K tomu všemu může patřit i pojištění proti odcizení vozu, proti poškození živlem, nebo možnost využívání náhradního vozu. Při výběru povinného ručení tedy vybírejte nejenom svou peněženkou, ale i hlavou. Na jednu stranu může být pěkné, že máte pouze základ, na kterém ušetříte několik stovek ročně, ale to se při prvních problémech může obrátit proti vám, kdy u prvních komplikací vydáte ze své peněženky i několik tisíc korun českých. Tak vyberte si takové, na které je spolehnutí!

Porovnejte si nezávazně ceny povinného ručení na vaše automobily.

Zdoj: Salvepojištění.cz