Bonus a malus – co vlastně znamenají a jaký aktuálně mám?

14.02.2014

V souvislosti s povinným ručením se často hovoří o takzvaném bonusu. O něm většina řidičů ví, a vyjadřuje určitou procentuelní hodnotu, o kterou je následně ponižována cena povinného ručení. Získat takový bonus je poměrně prosté, a jediné co stačí udělat, je jezdit bez nehody. A čím více let daný řidič takto jezdí, tím větší bonus může získat.

Ne každý ví, kolik jeho bonus činí

Samozřejmě, i když každý ví o tom, že na nějaký bonus má nárok, jenom málokdo přesně ví, kolik je právě u něho konkrétní výše. Přitom jeho zjištění není nic složitého, a může vám k tomu plně posloužit náš portál. Zde si můžete nejenom porovnat konkrétní ceny případné pojistky, ale naše operátorky jsou schopny vyhledat i to, kolik je aktuální výše právě vašeho bonusu, a tím vám mohou sdělit skutečně přesnou cenu, která bude vaší osobě plně odpovídat.

A co více, pokud je váš bonus tímto způsobem ověřen, můžete u některých našich partnerů získat ještě další slěvy, což znamená další krok k tomu, jak platit za povinné ručení ještě méně.

Pozor na malus – ten povinné ručení může výrazně zdražit

Stejně tak, jako existuje právě zmíněný bonus, existuje v terminologii pojišťoven také malus. Ten je taktéž určen procenty, ale neznamená úsporu, ale naopak zdražení. A pokud si ho vysloužíte, tak pouze vaší neopatrnou jízdou a tím, že často způsobujete dopravní nehody. Těmi jsou odečítána procenta z bonusu, a v případě již nulových hodnot jsou odečítány takzvaně „do mínusu“. To znamená, že právě o tolik procent si následně z běžných ceníkových cen připlatíte.

I to je důvod k tomu, jezdit bezpečně. Jsou to totiž právě ušetřené finance, které můžete následně investovat mnohem lépe, než do pojišťovny. Tak zavolejte našim operátorkám a zjistěte si, jak na tom aktuálně jste. V případě bonusu tak budete mít šanci oproti vaší stávající pojistce ušetřit.

Zdroj: SalvePojistení.cz