Jak postupovat při výběru správného povinného ručení?

04.08.2014

Nemít pojištěné auto se rozhodně nevyplatí, a to z důvodu problémů, ale i mnoha výdajů. Je proto dobré s pojistkou neotálet, a uzavřít ji ještě v den koupě. V tomto případě ale není dobrou volbou uzavírat ji ještě v autobazaru, jelikož mnohem lepší cestou je uzavřít ji online, prostřednictvím našeho porovnávače, který vám najde tu správnou pojistku i pro vaše auto, ať už je jakékoliv.

Bez základních údajů o vozidle se neobejdete

Ačkoliv mnohé ceníky pojišťoven mohou lákat na různě nízké částky, vždy tu konkrétní zjistíte až ve chvíli, kdy zadáte údaje jak o vašem vozidle, tak údaje o vás samotných. Roli totiž hraje třeba objem motoru vozu, stejně tak i lokalita, ve které budete mít auto přihlášené, a v neposlední řadě jste to i vy a váš bonus, případně malus. To vše totiž ceníkovou cenu ovlivňuje, nehledě na různé bonusy za online sjednání, které pojišťovny z důvodu nižší administrativy také rozdávají.

Při porovnávání cen hleďte i na limity plnění

Uvedli jste požadované údaje a nyní již vidíte konkrétní ceny? Potom je vhodné zaměřit se na jednu důležitou věc, a to jsou limity plnění. Povinné ručení totiž hradí škody, které způsobíte – na cizích vozidlech, na nemovitém a movitém majetku, a samozřejmě i na zdraví. Je proto vhodné, aby limity, tedy maximální částky, odpovídaly možné způsobené škodě.

Představte si řetězovou nehodu vozů v hodnotě několika milionů, případnou asanaci půdy, poškození objektu, nutné proplacení úrazů a zranění, a to vše v rámci jedné jediné nehody. Proto je vhodné, aby se limity pohybovali alespoň v desítkách milionů, nejlépe poblíž stomilionové hranice.

Tradice pojišťovny a případné bonusy

Vhodnou pojistku můžete také vybrat podle toho, jaký dojem na vás udělá určitá pojišťovna, jaké s ní máte zkušenosti z minulých let, či zda vám dá případný bonus, například ve formě různých připojištění nebo asistenčních služeb. A máte-li i v tomto jasno, můžete pojistku online uzavřít.

Zdroj: SalvePojisteni.cz