Nespokojte se dlouhodobě s jednou pojišťovnou. Šetřete třeba každý rok

26.08.2014

Povinné ručení – pojistka, kterou musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. V dnešní době samozřejmě není problémem vybírat z několika desítek pojišťoven, kdy si lze porovnat jejich ceny a vybrat tu nejlepší. Vývoj trhu a i samotných cen je ale rok od roku jiný, a tak se může stát, že jeden rok nejvýhodnější pojistka může následující roky patřit mezi ty průměrné, nebo dokonce i nejdražší. Naštěstí zákon a samotné smlouvy s pojišťovnami vám umožní to, že se s konkrétními cenami nemusíte vždy spokojit.

Pojistku lze měnit i každým rokem

V tomto ohledu je třeba říci, že stále střídat pojišťovny dnes nemusí být nic zvláštního. Než si však zmíníme ideální postup, je třeba dbát na výpovědní lhůty. Ty má každá z pojišťoven ukotveny ve svých smlouvách, a pohybují se v řádech několika měsíců, nejčastěji potom v půlroční lhůtě. To je jediná komplikace, která vás může v případě častých změn pojistek potkat. Jinak žádné problémy rozhodně čekat nemusíte.

Ceny sledujte na internetu

Aby byl daný postup co nejjednodušší, doslova se vám nabízí náš portál, díky kterému tak můžete kdykoliv pojišťovny porovnat. Ideální je takto postupovat i několikrát do roka, a ceny zkrátka hlídat. A jakmile vás některá z pojišťoven zaujme tím, že její cena vám opět umožní pár stovek nebo tisíc korun ušetřit, můžete s ní smlouvu prostřednictvím internetu i uzavřít. A to bez nutnosti kamkoliv chodit, což celý proces změny pojišťovny výrazně urychlí a zjednoduší.

Bonusy jsou přenositelné

Co ale samotnou cenu pojistky ovlivňuje nejvíce, to jsou bonusy. I těch se zákon dotýká, a upravuje, že bonus musí být přenosný. Tím pádem o něho ani při častých změnách nepřijdete, a vždy vám ceníkovou cenu výrazně sníží. A stejně tak se vám bude u jednotlivých pojišťoven vlivem jízd bez nehod postupně zvyšovat, a tak budete šetřit a šetřit každým rokem.

Zdroj: SalvePojisteni.cz