Jaké jsou možnosti uzavření povinného ručení

08.09.2014

O této pojistce se dnes mluví více než dost. Je to samozřejmě logické, jelikož se týká našeho vozu, a navíc je zákonem nařízena. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké jsou vlastně možnosti jejího uzavření.

Ihned při koupi vozu

Poměrně zajímavou službou je dnes možnost uzavřít povinné ručení přímo v autobazaru, kdy kupujeme náš vůz. Většina prodejců má totiž smlouvy s pojišťovnami a tak můžeme pojistku uzavřít ihned při koupi auta. Ačkoliv se to může zdát na první pohled poměrně výhodné, negativem je často omezená nabídka pojišťoven, nebo poměrně vysoké ceny za pojistku.

Na pobočce pojišťovny

Varianta, které dnes bývá stále ještě jednou z nejčastějších. I ta ale přináší možné komplikace, a to hlavně v tom, že pokud koupíme vůz, neměli bychom s ním jezdit. Je tedy třeba nechat ho na parkovišti autobazaru, dopravit se na pobočku pojišťovny, tam pojistku uzavřít, a následně už se lze vrátit pro vůz, a tím vyrazit na cestu.

Online, z pohodlí domova

Tato varianta logicky bývá jednou z nejčastějších a nejvyhledávanějších, ale opět s ní mohou souviset komplikace s tím, že byste se svým vozem neměli po koupi bez pojistky vyrážet na silnice. Na druhou stranu je třeba říci, že i přes tuto komplikaci budete mít možnost porovnat si pojišťovny a vybrat tak tu nejvýhodnější.

Prostřednictvím vašeho telefonu

Na závěr jsme si samozřejmě nechali tu nejlepší možnost. Jelikož dnes už má chytrý telefon s internetem téměř každý, není problém se ihned po koupi připojit k našemu webu, porovnat si pojišťovny, zadat potřebné údaje a pojistku uzavřít tímto způsobem.

Podobně jednoduše to lze i v případě, kdy zavoláte na naši bezplatnou linku, kde vám operátoři také mohou s výběrem, ale i uzavřením konkrétní pojistky. A tak nejenom ušetříte peníze, ale i čas, jelikož s vozem z bazaru budete moci hned odjet.

Zdroj: SalvePojisteni.cz