Přechod k jiné pojišťovně může být snadný

15.09.2014

Mít na svém voze uzavřené povinné ručení je zákonem daná povinnost, a bez jejího splnění by neměl žádný řidič vyjet na vozovky. Samozřejmě pokud odpovídající pojistku máte uzavřenu, rozhodně to neznamená, že se musíte neustále držet jedné stejné pojišťovny, jelikož přechod k té druhé, často výhodnější, nemusí být nic složitého. Pouze je třeba vědět, jak na to.

Podejte výpověď a zkontrolujte termíny

Výpověď u vaší stávající pojišťovny lze podat doslova kdykoliv. Nejkratší výpovědní lhůty vás čekají v případě, kdy se vejdete do období takzvaného výročí, tedy ročního cyklu, kdy vám pojišťovna přičítá bonus a zasílá informativní dopis. V jinou dobu lze samozřejmě výpověď podat taktéž, pouze je třeba vědět, že může trvat o něco déle. Jakmile poté máte jasno v tom, který den daná pojistka končí, můžete se poohlížet po pojišťovně nové.

Ideální je porovnat si nabídky

Nejlepší cestou k tomu je jistě náš web a možnost porovnat si jednotlivé pojišťovny, pojistky a jejich ceny. Získáte tak perfektní náhled na celý trh, a samozřejmě i možnost pojistku online uzavřít. Důležité je pouze vzít v potaz ono datum, od kdy pojistku potřebujete. Vždy se doporučuje mít v rezervě raději 1 – 2 dny k dobru, než riskovat jeden jediný nepojištěný den, který může přinést mnoho komplikací.

Bonus je přenositelný

Tou hlavní výhodou, proč přecházet k jiným pojišťovnám, je samozřejmě cena. V daném směru tak záleží nejenom na ceníku konkrétní pojišťovny, ale i na vašem bonusu. Ten je logicky převáděn i k nové pojišťovně, a tak není třeba mít jakékoliv obavy v tom, že byste ho museli znovu sbírat, a platila by pro vás pouze ceníková cena. U neslušných a bourajících řidičů je třeba podotknout, že u nich je převáděn také malus, tedy procentuelní hodnota, která cenu pojistky naopak zvyšuje. Přesto se lze díky konkurenčnímu boji dostat i na cenu lepší, než máte nyní.

Zdroj: Salve Pojisteni.cz