Víte, zda máte sjednáno skutečně nejvýhodnější pojistné ručení

06.10.2014

Možná je to již několik let, co jste tuto pojistku sjednávali. V té době vám pravděpodobně zase tolik nezáleželo na výhodnosti, a tak nyní pátráte, zda je vaše pojištění skutečně nejvýhodnější. Ačkoliv doba se výrazně změnila a povinné ručení několikrát zdražilo, rozhodně nemůžete mít jistotu, že je vaše pojistka rozhodně ta nejvýhodnější, jaká může být.

Jak to zjistím?

Samozřejmě velice jednoduše, a to díky našemu porovnávači. Ten totiž nemusíte nutně využívat jenom k tomu, abyste pojistku ihned uzavřeli, ale logicky také k tomu, abyste si mohli vždy ověřit, jak na tom vaše cena je. V daném směru ale není výjimkou, že je mnoho motoristů doslova překvapených z toho, že cenu své pojistky mohou snížit třeba i o několik tisíc korun ročně. Stačí pouze jednoduchá změna pojišťovny. A pokud je takový rozdíl cen i u vás, důvod ke změně tu skutečně jen.

Za stejné peníze více služeb

Peníze ale nejsou to jediné, co by mělo hrát roli. Stejně tak hraje roli i to, co za své peníze konkrétně dostanete. A tak se může stát, že aktuálně máte pouze základ s nejnižším pojistným limitem, ale u jiné pojišťovny můžete za stejnou sumu dosáhnout nejenom na limity větší, ale i na další připojištění, jako třeba čelního skla, nebo kompletní asistenční služby. A pokud jste někdy píchli kolo či potřebovali odtah, jistě víte, jak mohou přijít vhod.

Změna je jednoduchá

A jak na případnou změnu, a tedy přestup k jiné pojišťovně? V tomto ohledu zákon umožňuje měnit pojišťovnu téměř libovolně, ale ohledem na případné výpovědní lhůty. Správným krokem tedy je podat výpověď u vaší stávající pojišťovny, a následně uzavřít pojistku novou. Samozřejmě ideálně online. Jediné, na co si poté dát pozor, jsou data, která by měla přirozeně navazovat, aby nevznikl nepojištěný den. Ten by znamenal nejenom zvýšené riziko, ale i příspěvek do fondu nepojištěných motoristů.

Zdroj: Salve Pojisteni.cz