Vyždímejte ze svého povinného ručení maximum

21.10.2014

Každý rok z našeho účtu odvedeme částku v řádech několika stovek, ale mnohem častěji v řádech několika tisíc korun. Tyto peníze směřují na účet pojišťovny, u které máme uzavřeno povinné ručení. To je totiž pojistkou, která je v naší zemi nařízena zákonem, a to pro účely finanční ochrany poškozených při dopravní nehodě. Jako majitelé vozů, ale i motocyklů nebo přívěsných vozíků tak jsme povinni tuto pojistku uzavřít již v den koupě například zmíněného vozidla.

Zjistěte, co všechno vaše pojistka obsahuje

Bohužel mnoho lidí dělá tu chybu, že svou pojistku od svého uzavření nijak nekontrolovala a nezrevidovala. To může přinášet mnohá negativa spojená například pouze se základní ochranou, bez jakéhokoliv rozšíření, bez asistenčních služeb, nebo bez nadstandardních limitů. A to i přesto, že se její cena nachází v tom nejvyšším cenovém segmentu. V takovém případě je třeba jednat.

Kontaktujte vaši pojišťovnu

Pokud je stav vaší pojistky v tomto směru skutečně alarmující, kontaktujte pojišťovnu a chtějte zkrátka více. Patříte-li mezi dobré klienty, můžete počítat s tím, že v některých směrech pojišťovna své ústupky udělá. Pokud se však bude bránit, neváhejte a podejte výpověď.

Pojistku uzavřete tam, kde bude skutečně nejvýhodnější

Následně se nemusíte obávat, že byste jezdili bez povinného ručení. Každá pojišťovna na trhu má výpovědní lhůtu, a tak do té doby máte dost času najít si lepší alternativu. A to ideálně prostřednictvím našeho webu, který vám umožní online porovnat pojišťovny, které tuto pojistku nabízejí, Rázem tak zjistíte, že za srovnatelnou cenu toho můžete mít mnohem více, než jste měli doposud. A co konkrétně? Třeba asistenční služby, vyšší rozsah krytí, pojištění čelního skla, pojištění proti živlům či srážce se zvířetem, nebo celou řadu dalších možností, o kterých se vám u vaší předchozí pojišťovny mohlo jenom zdát.

Zdroj: Salve Pojistění.cz