Vánoční čas je nejenom ve znamení tradic, ale i velkého shonu. A to hlavně na silnicích

09.12.2013

Vánoční svátky se pomalu ale jistě blíží, a tak mnoho lidí usedá za volant ve snaze nakoupit vánoční dárky, potraviny a řadu dalších věcí. To samozřejmě vede k tomu, že počet aut na našich silnicích je mnohem vyšší, než během jiných dnů. K celkové situaci nepřispívají ani přeplněné obchody, a tak mnozí řidiči pospíchají, což může vést k nepříjemným nehodám. Pokud i vy plánujete v prosincových týdnech vyrazit za nákupem, rozhodně buďte nejenom opatrní, ale hlavně zcela klidní. Riskantní jízda totiž rozhodně nepřispěje k tomu, že do daného obchodu dorazíte dříve, než ostatní. Naopak se může stát, že do něho nedorazíte vůbec.

Klidnou a opatrnou jízdu tak nedoporučujeme jenom my, ale také policie, která jasně uvádí, že právě období vánočních svátků bývá často velmi rizikovým obdobím. Rozhodně k celkové situaci plné shonu nepřispívá ani zimní počasí, a tak může ledovka či ujetý sníh na silnici celou situaci ještě více zhoršit. A místo příjemně prožitých vánočních svátků dojde k tomu, že máme své auto v servisu a řešíme s pojišťovnou případné proplacení škod. A to nejenom na svém autě, ale samozřejmě i na autě toho, koho jsme svou neopatrnou jízdou nabourali. Jeho škody naštěstí nemusíme platit ze své kapsy, ale jsou hrazeny z povinného ručení.

Když už je o něm řeč, rozhodně je důležité zmínit také to, že by se řidiči měli připravit na mírné změny, a to hlavně v cenách - od příštího roku čeká tuto pojistku poměrně rapidní zdražení. A to hlavně díky změně některých zákonů, které budou mít na pojišťovny přímý vliv. Přesto lze díky porovnání cen získat poměrně příjemnou a levnou cenu, a tak není nutné podléhat panice. Rozhodně není nutné podléhat panice ani na našich silnicích, a je lepší jet skutečně s rozmyslem. Jedině tak bude cesta vždy bezproblémová a vy dojedete přesně tam, kam sami potřebujete, a to bez karambolů a problémů.

Zdoj: Salvepojištění.cz