Také rádi vyřídíte mnoho věcí po telefonu? Operátorky jsou vám k dispozici

10.03.2014

Při sjednávání pojištění, nebo v případě potřeby vyhledání různých odpovědí není vždy nutné bezpodmínečně procházet celý náš web. Ačkoliv všechny informace obsahuje, ne každý je chce nutně vyhledávat, a číst je. Pokud máte raději rychlejší jednání, kdy na svůj dotaz dostanete okamžitou odpověď, máte možnost zavolat našim operátorkám. Ty jsou zde připraveny právě proto, aby mohli zodpovědět vaše otázky, vyjít vstříc vašim požadavkům, případně spolu s vámi zohlednit možnosti, a vybrat to nejideálnější řešení, které bude vašim potřebám nejlépe vyhovovat.

Objednejte si hovor na konkrétní hodinu

Kromě toho, že můžete zavolat a ihned se tak spojit s našimi operátorkami, si můžete naplánovat i hovor, kdy ony zavolají vám. A to samozřejmě na konkrétní den i konkrétní hodinu. A během tohoto telefonátu tak máte dostatek času na to, abyste vše dostatečně probrali, zhodnotili možnosti, a nechali si vysvětlit informace, o kterých máte jisté povědomí, ale raději byste se utvrdili v tom, že je správné. Vše se tak dozvíte od vysoce školených operátorek, které zde jsou právě proto, aby dokázali vyjít klientům maximálně vstříc. A vy, jako klienti samotní, se tak vše dozvíte během pár minut a správně a objektivně.

Po telefonu lze objednat i konkrétní pojistku

A stejně tak, jako můžete získat informace, můžete po telefonu uzavřít i případnou pojistku. Zkrátka ne každý má možnost dostat se během dne k počítači, a tak například během cesty autem vše vyřídí. I tato forma je v poslední době velice oblíbená, stejně jako například dotazy klientů na to, jak velký mají aktuálně bonus na povinném ručení, a kolik by tedy oproti stávající pojistce mohli ušetřit. A pokud vás tyto informace zajímají také, potom neváhejte a zavolejte operátorkám. Jsou zde jenom pro vás! A to každý všední den od 8 do 17 hodin, a to na čísle 800 223 227.

Zdroj: SalvePojisteni.cz