Jak reagujete na změnu času vy? Statistiky pojišťoven jsou alarmující

31.03.2014

Změna času je něco, co nás postihuje hned dvakrát do roka. Zatímco podzimní změnu mnoho lidí uvítá, jelikož má možnost spát o hodinu navíc, s tou jarní změnou přicházejí četné problémy. Především potom z hlediska koncentrace, únavy a celkového stavu našeho těla. A jak ukazují statistiky pojišťoven, rozhodně to není subjektivní názor, jelikož podobné změny přinášejí i problémy, a to na našich silnicích. A tak mnoho pojišťoven vyhodnocuje tyto dny jako jedny z nejvíce rizikových, a to z hlediska celého roku. A není se čemu divit, jelikož nárůst je značný.

V tomto období je dle statistik nárůst nehod až o 20%

A jelikož si pojišťovny evidují různé statistiky nehod, mohly celkem dobře spočítat, jaký má změna času vliv na naše chování na silnicích. A čísla jsou poměrně alarmující, jelikož v prvních pěti dnech po změně času dochází k tomu, že je počet nehod oproti jiným obdobím větší, a to v průměru o 15 – 20 %. Ta jasně potvrzuje i to, co o změnách říkají sami odborníci, jelikož i ti se shodují na tom, že každý člověk potřebuje v tomto ohledu nějaký čas na svou celkovou adaptaci. A to může trvat několik dní, než se tělo přizpůsobí, a bude opět fungovat tak, jako dříve. Ustálí se spánek a celkový denní režim.

Dejte si na silnicích v daných dnech velký pozor

Tuto informaci je tedy dobré vědět, a to nejenom z hlediska toho, abyste si sami dávali pozor na ostatní, ale je dobré také zbytečně nevyjíždět, pokud sami cítíte, že vám změna neprospěla. V takových případech můžete riskovat případnou nehodu, a s ní související zranění. A to vše s sebou může nést také nemalé finanční výdaje, a to v podobě ceny za opravu nabouraného vozu. Samozřejmě to může vyřešit kvalitní havarijní pojištění a samozřejmě povinné ručení. A právě z těchto dvou pojistek je samozřejmě v souvislosti s nehodami v daných dnech propláceno nejvíce.

Zdroj: SalvePojisteni.cz