Pojistné podvody se nemusejí vyplatit

11.08.2014

Mnoho lidí je v různých směrech stále vynalézavějších, a pokud se jedná o různé podvody, tak tam to platí dvojnásob. Nejčastějšími podvody jsou ty, které se týkají pojistek automobilů a různých událostí. Ideálním příkladem jsou například fingované nehody, které spolu několik kamarádů uskuteční. A to především v tom ohledu, že si myslí, že ze zaplacených škod budou moci pohádkově zbohatnout. Situace však může být přesně opačná, jelikož místo velkých sum peněz mnozí nejenom že nedostanou nic, ale mohou mít ještě problémy se zákonem.

Co lidé na pojišťovny nejčastěji zkouší?

Velmi častým nešvarem mohou být různá drobná poškození. Lidé nemající havarijní pojištění lehce odřou svůj vůz, a danou nehodu nafingují tak, jako by je odřel jiný vůz, tedy jiný řidič. Podobné to je i v případě, kdy se dva lidé záměrně domluví a ten se starším a téměř nepojízdným vozem narazí do vozu nového, jehož majitel poté nechá škodu proplatit pojišťovně. Další situací poté může být záměrné zkreslování rozsahu poškození, a to s cílem urvat od pojišťovny co nejvíce.

Podvody jsou snadno odhalitelné

V tomto ohledu ale pojišťovny mají své mechanismy a postupy na to, aby dané podvody velmi snadno odhalili. Je totiž mnoho faktorů, které mohou brát v potaz, nehledě na zkušenosti daného likvidátora, který může mít pochybnosti, zda se nehoda skutečně stala tak, jak je popisováno. Poté už stačí důkladnější šetření a podvod téměř vždy vyjde najevo. A výsledek? Žádný z podvodníků nedostane ani korunu.

Lepší volbou je být stoprocentně chráněn

Mnohem lepší cestou toho, jak si nechat proplatit všechny škody na svém autě, nejsou podvody, ale pojištění. Kromě povinného ručení, ze kterého se platí poškozeným, stačí uzavřít i havarijní pojištění, díky kterému pojišťovna proplatí i ty škody, které způsobíte vy sami. A jak vybrat tu nejlevnější pojistku? Samozřejmě díky našemu porovnávači. Díky pár tisícům ročně tak můžete ušetřit řádově několikanásobně více, a bez nutnosti balancování na hraně zákonů.

Zdroj: SalvePojisteni.cz