Jak s povinným ručením ochránit i vás a vaše auto?

02.09.2014

Pokud se mluví o povinném ručení, tedy o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je řeč o pojistce, ze které jsou vypláceny škody způsobené ostatním účastníkům nehody. Ne vždy je ale taková definice ta správná, jelikož povinné ručení může často pomoci i nám samotným, a to v mnoha různých ohledech. Pojďme se tedy podívat na nejčastější varianty, které nám pojišťovny nabídnout.

Asistenční služby

Jedna z nejvíce poskytovaných výhod, které mnohé pojišťovny svým klientům často dávají. Asistenční služby jako takové poté mají různé varianty rozsahu, a to od poskytnutí odtahu, servisu na místě problému, nebo i možnost nechat si dovést palivo, či náhradní vozidlo.

Střet se zvěří

I tato varianta může být součástí mnoha pojistek. Především v podzimním a zimním období je totiž výskyt zvířat velmi častý, a tak se hodí myslet na tento aspekt v případě, kdy nemáme uzavřené havarijní pojištění. Myslivci ani jiná sdružení totiž takové škody neproplácí.

Živelné pohromy

I tato situace může velmi často nastat, a to od různých krup, či větru. Je proto dobré neponechávat danou situaci náhodě a vybrat pojišťovnu, u které může být toto připojištění samozřejmostí její nabídky. Poté stačí vše nahlásit jako běžnou pojistnou událost, a oprava je v rámci pojistky uhrazena právě vám.

Zdarma, nebo za mírný poplatek

Tři výše uvedené možnosti dnes patří mezi ty nejčastější, které jsou řidičům nabízeny. V některých případech jsou k dispozici zdarma, v jiných případech jako placené připojištění. Vždy je však dobré na cenu pojistky pohlížet jako celek. A k tomu vám může pomoci náš web a naše kalkulačka povinného ručení. Rázem tak zjistíte, co vám mohou pojišťovny nabídnout, a za jakou cenu. A tak kromě toho, že způsobené škody nebudete muset platit z vlastní kapsy, můžete ochránit i vaše auto. A to v mnoha případech i za cenu, která patří na našem trhu mezi nejnižší možnou.

Zdroj: Salve Pojisteni.cz