Čím více využijeme, tím méně platíme

03.11.2014

Jako spotřebitelé máme v současném světě jednu velkou výhodu, a to logicky takovou, že máme právo volby. Ačkoliv povinné ručení ukládá zákon, stále máme v ruce tyto trumfy, jelikož si lze porovnat jednotlivé pojišťovny a vybrat takovou, která nám bude nejvíce vyhovovat. Rychle, jednoduše a z pohodlí domova to navíc zvládnete prostřednictvím našeho webu.

Zaměřte se na doplňková připojištění

V nabídce pojišťoven však nenajdete pouze standardní ochranu, ze které jsou hrazeny škody, které způsobíte ostatním účastníkům nehody. Pojišťovny totiž v rámci svých pojistek sdružují různá připojištění. Mezi nejčastější patří pojištění předního skla, riziko střetu se zvěří, riziko přírodního živlu, ale stejně tak i asistenční služby. To vše si samozřejmě můžete kdykoliv ke své pojistce doobjednat, ale lépe uděláte, pokud možnosti zvolíte ihned. Jsou totiž výrazně cenově zvýhodněné, a to i o několik desítek procent. A jak tedy napovídá sám název tohoto článku, čím více služeb využijete, tím levněji vás každá jednotlivá vyjde.

Zkombinujte i s pojistkou havarijní

Není to ale pouze pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jelikož na řadu může přijít i pojistka havarijní. I ta může být sjednána současně, a jak jinak než za výhodnějších cenových podmínek. K nim přidejte také to, že výrazně ušetříte část, jelikož vyplňování nezbytných údajů a o vás a o vašem voze nebudete muset absolvovat několikrát. K tomu všemu přidejte i možnost té základní výhody, a to porovnání konkrétních cen. I ty totiž v dnešní době hrají důležitou roli.

Pár desítek korun ušetří tisíce

A proč vlastně pojistit více rizik, a nespokojit se s obyčejným základem? Třeba proto, že nadstandardní služby mohou stát o pár desítek korun více, a přitom vám mohou ušetřit i několik tisícikorun. A tak se určitě vyplatí zvážit, zda za to případné riziko skutečně stojí.

Zdroj: Salve Pojistění.cz