Pojištění majetku

  • pomůžeme Vám chránit majetek proti rizikům
  • pojištění stavby i domácnosti
  • srovnání nabídek z pohodlí domova


Porovnat pojištění

Pojištění majetku

Primárním cílem pojištění majetku je jeho ochrana proti následkům nepředvídatelných událostí.
Pojištění majetku poskytuje finanční náhradu v případě škody v důsledku živelní události, krádeže, vandalismu nebo třeba „nájezdu“ ptactva. Jeho základním cílem je ochrana majetku proti následkům nepředvídatelných událostí.

Majetkové pojištění lze rozdělit na pojištění domácnosti a pojištění stavby jako je byt, rodinný dům chata, chalupa a další budovy.

Je nutné odlišovat pojištění domácnosti a pojištění stavby. Pojištění domácnosti se totiž vztahuje pouze na věci volně uložené, které je možné odnést, jako je např. nábytek, elektronika, cennosti, audiovizuální technika, aj. Naproti tomu pojištění staveb se vztahuje pouze na pojištěnou budovu a věci s ní pevně spjaté, např. klimatizační rozvody, obklady, podlahy, koupelnové baterie, kotel, vezděné kuchyňské linky atd.

Jednotlivá pojištění a určení výše pojistných částek je třeba řádně zvážit. Co se týká pojistné částky pro stavbu, pak se určuje reprodukční cena, tzn. kolik by stálo případnou stavbu po totální škodě znovu dodavatelsky vystavět včetně všech přidružených nákladů. Není tedy tolik důležité, za kolik byla např. stavba koupena. U bytů se naopak kupní cena zohledňuje, aby bylo možné si v případě totálního zničení pořídit srovnatelný.

U pojištění domácnosti je nutné řádně si projít kompletní zařízení bytu. Většina klientů zohledňuje především cenu elektroniky, zařízení obývacího pokoje, kuchyňské elektrospotřebiče, případně zvláštní sportovní zařízení. Když přijde zloděj, zničí Vám nejspíše dveře, odnese elektroniku, šperky, peníze… Když však přijde oheň, bere vše a je mu jedno, zda jde o drahou televizi či vaše poslední trenýrky. Zamyslete se tedy nad tím, co by Vás stálo si svůj byt opět zařídit v případě totální škody. Zahrňte nábytek, matrace, oblečení, povlečení, obsah kuchyňských skříní, spotřebiče, hudební nástroje, prostě všechno, co byste nechtěli nemít…

Při nesprávném určení pojistné částky se vystavujete dvěma rizikům. Pokud zvolíte částku příliš vysokou, budete platit zbytečně vysoké pojistné, neboť i v případě totální škody vám pojišťovna vyplatí pouze reálnou výši utrpěných ztrát.

Naopak, zvolíte-li neúměrně nízkou pojistnou částku, vystavujete se riziku tzv. podpojištění. To znamená, že v tom samém poměru, v jakém jste byli, resp. měli jste být pojištěni bude i plněna případná škoda. V řeči čísel to znamená, že v domě, který má být pojištěn na 4 mil, ale je pojištěn na 2 mil (čili 50% podpojištění) vznikne škoda ve výši 1 mil Kč, pojišťovna vyplatí jen 500 000,-.

A se správným výběrem konkrétního pojištění Vám rádi pomůžeme my nejen prostřednictvím našeho Salve Pojištění, které Vám dokáže porovnat několik variant od různých pojišťoven, ale také prostřednictvím naší infolinky 800 223 227.

Pojištění - doplňující informace

Připojte se k nám